Hoppa till innehållet

Spelställe · Johanneshov

Kulturhuset Stadsteatern

Kulturhuset Stadsteatern – Teater i Johanneshov, invigd 2013. Just nu finns inga evenemang listade, men här är allt du behöver veta inför besöket: hur du tar dig dit, var du parkerar, var du kan bo och var du kan äta i närheten.

Inget listat just nu

Om Kulturhuset Stadsteatern

Kulturhuset Stadsteatern är en kulturinstitution i Stockholm, som omfattar Kulturhuset i Stockholm och Stockholms stadsteater. Den inrättades i denna form 2013.

Källa: Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Hitta hit

🚉 Kollektivtrafik

  • Sergels torg spårvagnshållplatsSpårvagnshållplats160 m · 3 min promenad
  • T-CentralenTunnelbanestation200 m · 3 min promenad
  • Kungsträdgården spårvagnshållplatsSpårvagnshållplats370 m · 6 min promenad
  • Kungsträdgårdens tunnelbanestationTunnelbanestation390 m · 6 min promenad
  • Hötorgets tunnelbanestationTunnelbanestation410 m · 7 min promenad
  • Norrmalmstorgs spårvagnshållplatsSpårvagnshållplats540 m · 9 min promenad

Avstånden mäts fågelvägen från platsen; gångtiderna är uppskattningar. Wikidata (CC0)

🛏️ Hotell nära Kulturhuset Stadsteatern

Se priser ↗
Alla 15 hotell nära Kulturhuset Stadsteatern →

🛏️ Hotell nära Kulturhuset Stadsteatern

Se priser ↗

Fler spelställen i Johanneshov

Andra spelställen i Johanneshov

Alla evenemang i Johanneshov

Kulturhuset Stadsteatern: vanliga frågor

Vad händer på Kulturhuset Stadsteatern?

Det finns inga kommande evenemang listade på Kulturhuset Stadsteatern just nu.

Var ligger Kulturhuset Stadsteatern?

Kulturhuset Stadsteatern ligger på Johanneshov.

Vilken är närmaste station till Kulturhuset Stadsteatern?

Närmaste station är Sergels torg spårvagnshållplats (Spårvagnshållplats), cirka 160 m från Kulturhuset Stadsteatern.

Vilka hotell ligger närmast Kulturhuset Stadsteatern?

De närmaste boendena är Hotel Regina (60 m), Hotell Gillet, Stockholm (80 m) och Kronprinsen, Stockholm (80 m).

När invigdes Kulturhuset Stadsteatern?

Kulturhuset Stadsteatern invigdes 2013.

Vilka lag eller ensembler har Kulturhuset Stadsteatern som hemmaplan?

Kulturhuset Stadsteatern är hemmaplan för Kulturhuset.