Hoppa till innehållet
Aktiv Dödshjelp

Alternativ · Alternativ pop/rock

Aktiv Dödshjelp – biljetter & turnédatum

Aktiv Dödshjelp har 7 kommande datum mellan 23 oktober 2026 och 19 mars 2027, i Karlstad, Halden, Drammen, Hamar och +3, fördelat på Sverige och Norge. Nästa spelning är på Aladdin Scene i Halden.

📅 Följ i din kalenderApple / OutlookGoogle Calendar ↗RSS

Aktiv Dödshjelp – turnén i korthet

Kommande datum
7
Länder
2
Städer
7
Turnéperiod
23 okt. 2026–19 mars 2027

oktober 2026

november 2026

mars 2027

🗺️ Turnékarta för Aktiv Dödshjelp

Vad du kan vänta dig: senaste låtlistan

Från Molotow, Hamburg, 31 juli 2025

  1. 1Gjemme seg
  2. 2Brusjan
  3. 3All In
  4. 4Kompis Med Våpen
  5. 5Send Dudes
  6. 6Fest Hos Eirik
  7. 7Lørdag
  8. 8N.F.B.
  9. 9Nasj
  10. 10Evig Penger
  11. 11Dolce Vita
  12. 12Voi And Destroy
  13. 13Back To Dungaree High
  14. 14Trimma Lighter
  15. 15Gå Med Kniv
  16. 16Fakke Med Oss

Mest spelade låtarna på turnén

  • Brusjan×5
  • Kompis Med Våpen×5
  • Send Dudes×5
  • Fest Hos Eirik×5
  • Lørdag×5
  • N.F.B.×5
  • Nasj×5
  • Evig Penger×5
  • Dolce Vita×5
  • Voi And Destroy×5

Låtlistor: setlist.fm · Aktiv Dödshjelp

Gillar du Aktiv Dödshjelp

Mer Alternativ med kommande datum

Aktiv Dödshjelp: vanliga frågor

När turnerar Aktiv Dödshjelp?

Aktiv Dödshjelp har 7 kommande datum. Nästa är fredag 23 oktober 2026 på Aladdin Scene, Halden.

Kommer Aktiv Dödshjelp till Karlstad?

Ja – Aktiv Dödshjelp är bokad till Nöjesfabriken i Karlstad fredag 19 mars 2027.

Vad kostar biljetter till Aktiv Dödshjelp?

Priserna varierar beroende på datum och plats. Öppna ett datum ovan för att se den officiella biljettannonsen och aktuella priser.

Turnerar Aktiv Dödshjelp 2026?

Ja – Aktiv Dödshjelp har 6 kommande datum under 2026, från fredag 23 oktober 2026 till lördag 21 november 2026.

Turnerar Aktiv Dödshjelp 2027?

Ja – Aktiv Dödshjelp har 1 kommande datum under 2027, från fredag 19 mars 2027 till fredag 19 mars 2027.

Kommer Aktiv Dödshjelp till Sverige?

Ja – Aktiv Dödshjelp har 1 kommande datum i Sverige: Karlstad.

Vilka låtar spelar Aktiv Dödshjelp?

På den senaste spelningen (31 juli 2025, Hamburg) spelade Aktiv Dödshjelp 16 låtar, bland annat Gjemme seg, Brusjan, All In, Kompis Med Våpen och Send Dudes.