Gå til indhold

Spillested · København

Sort/Hvid

Sort/Hvid – Teater i København. Der er ingen arrangementer lige nu, men her er alt, du skal vide før dit besøg: hvordan du kommer dertil, hvor du kan parkere, hvor du kan overnatte, og hvor du kan spise i nærheden.

Intet på programmet lige nu

Om Sort/Hvid

Sort/Hvid er en dansk international institution, der arbejder inden for produktion af scenekunst på nationale og internationale scener. Sort/Hvid producerer blandt andet teater, ballet og opera og arbejder sammen med flere teatre, festivaler og kunstinstitutioner i ind- og udland.

Kilde: Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Sådan kommer du dertil

🚉 Offentlig transport

  • Gammel Strand StationMetrostation380 m · 6 min. gang
  • Nørreport StationTogstation420 m · 7 min. gang
  • Nørreport StationMetrostation480 m · 8 min. gang
  • Kongens Nytorv StationMetrostation580 m · 9 min. gang
  • Rådhuspladsen StationMetrostation680 m · 11 min. gang
  • Marmorkirken StationMetrostation950 m · 15 min. gang

Afstande er målt i fugleflugt fra stedet; gåtider er anslåede. Wikidata (CC0)

🛏️ Hoteller nær Sort/Hvid

Se priser ↗
Alle 15 hoteller nær Sort/Hvid →

🛏️ Hoteller nær Sort/Hvid

Se priser ↗

Flere spillesteder i København

Andre spillesteder i København

Alle begivenheder i København

Sort/Hvid: ofte stillede spørgsmål

Hvad sker der i Sort/Hvid?

Der er ingen kommende begivenheder i Sort/Hvid lige nu.

Hvor ligger Sort/Hvid?

Sort/Hvid ligger på Staldgade 38, 1699 København V, København, 1699.

Hvad er det nærmeste stoppested ved Sort/Hvid?

Den nærmeste station er Gammel Strand Station (Metrostation), ca. 380 m fra Sort/Hvid.

Hvilke hoteller ligger tættest på Sort/Hvid?

De nærmeste overnatningssteder er Rosenborg Hotel Apartments (150 m), Apēron Apartment Hotel (190 m) og Hotel Skt. Petri (250 m).